Čeští občané potřebují vízum do zemí, jako je : Afghánistán, Saúdská Arábie, Arménie, Ázerbájdžán, Bahrajn, Bangladéš, Bhútán, Brunej, Čína, Filipíny, Gruzie, Hongkong, Indie, Indonésie, Irák, Írán, Izrael, Japonsko, Jemen, Jordánsko, Kambodža, Katar, Kazachstán, Kyrgyzstán, Severní Korea, Jižní Korea, Kuvajt, Laos, Libanon, Macao, Maledivy, Malajsie, Mongolsko, Nepál, Omán, Pákistán, Palestina, Rusko , Singapur, Srí Lanka, Sýrie, Tádžikistán, Thajsko, Tchaj-wan, Východní Timor, Turecko, Turkmenistán, Uzbekistán, Vietnam, Spojené arabské emiráty.
Vízum do Asie je doklad, který vám umožní překročit hranice asijských zemí v obou směrech a který lze použít i jako tranzitní vízum. Asie je především exotická kultura a pestré, nezapomenutelné barvy. Pokud chcete poznat duchovní tradice Indie, podívat se na horké Filipíny nebo se projít po nikdy nespících ulicích Bangkoku, potřebujete v první řadě vízum do Asie.
Typy víz do Asie.
Do Asie jsou k dispozici následující víza:
Tranzitní vízum - vydává se na krátkou dobu bez nároku na delší pobyt;
Turistické vízum - umožňuje vstup do země a také použití jako tranzitní vízum, vydává se na konzulátu po zpracování dokumentů;
Obchodní vízum - vydává se osobám, které chtějí navštívit asijskou zemi za jakýmkoli obchodním účelem.
Každý z těchto typů má svá specifika vydávání, různé lhůty a konzulární poplatky a další vlastnosti.
Jak získat vízum do Asie?
Vízové režimy asijských zemí se od sebe výrazně liší. Postup pro získání víza, počet dokumentů potřebných k žádosti o vízum, zjednodušený nebo složitý způsob získání víza v dané zemi - to vše je třeba vzít v úvahu při vyřizování vízových dokumentů. Nemělo by se také zapomínat, že jednou z podmínek pro získání víza do Asie je vyplnění správného balíčku požadovaných dokumentů a znalost zákonů a pravidel konzulátů jednotlivých zemí, které takové vízum vydávají.
Pokud si chcete vychutnat autentičnost a rozmanitost Asie a proces získání víza se vám zdá příliš složitý a komplikovaný, můžete se vždy obrátit na odborníky.
Firma NIKITA FIRST - perspektivní mladá firma, která si již vydobyla stabilní místo na trhu díky své spolehlivosti, pedantnosti a plnění nejnáročnějších požadavků svých zákazníků. Nikita First vám nabízí odbornou pomoc při přípravě tak důležitého dokumentu, jako je vízum do Asie, které vám otevře cestu do nového a jedinečného světa. Společnost připravuje vízové dokumenty pro řadu asijských zemí, a to v krátkých lhůtách a za atraktivní ceny. Stačí si jen vybrat zajímavou zemi, kterou chcete navštívit, a o vše ostatní se postarají zaměstnanci Nikita First .
Asie - hustě osídlený kontinent, kde přibližně 60 % obyvatelstva žije v Číně a zejména v Indii. Největší hustota obyvatelstva je v jihovýchodní části kontinentu - oddělené od řídce osídlených částí střední Asie a vysokých pohoří Himálaje na severu. V důsledku toho se obyvatelstvo městských oblastí potýká s přelidněním. V Soulu, Bangkoku, Jakartě, Bombaji nebo Kalkatě a některých městech v Číně přesáhl počet obyvatel 5 milionů.
Obyvatelstvo, které se v posledních letech značně rozrostlo, vykazuje přirozeně velkou kulturní a náboženskou rozmanitost. Když velká a stará civilizační centra zanikala, nahradila je náboženství, která existují dodnes: na počátku druhého tisíciletí př. n. l. vznikl judaismus, který přišel ze severní části Arabského poloostrova, poté křesťanství, které do té doby dominovalo v Evropě, na indickém subkontinentu se od poloviny prvního tisíciletí př. n. l. až do naší doby rozvíjí buddhismus a hinduismus, po nich v Číně taoismus a konfucianismus a z Arabského poloostrova se šíří islám - od sedmého století n. l.
Úroveň hospodářského rozvoje asijských zemí se značně liší. Asie je domovem nejchudších i nejbohatších zemí světa. Vedle hospodářsky vyspělých ekonomických velmocí, jako je Japonsko a dynamicky se rozvíjející "ekonomičtí tygři" (Singapur, Tchaj-wan, Jižní Korea), existují extrémně chudé státy srovnatelné s nejchudšími na světě, jako je Východní Timor, hladomorem sužovaná Severní Korea a občanskou válkou zmítaný Afghánistán.
Asijské státy jsou zapojeny do mezinárodních struktur, jako je OSN, průmyslových (OPEC - Organizace zemí produkujících ropu), regionálních (Liga arabských států, Sdružení států jihovýchodní Asie a východní Evropy) atd.